GWIAZDY

Podczas Tennis Music Festival wystąpią jedne z najciekawszych nazwisk Polskiej sceny muzycznej.

Stanisława Celińska

Magdalena Kumorek

i Tubis Trio

Włodek Pawlik

Trio

Raz Dwa Trzy

Mariusz Lubomski

z zespołem

Koncerty

Zobacz gdzie i kiedy odbędą się koncerty niesamowitego festiwalu!

Stanisława Celińska „MALINOWA”

09.09.2019

Teatr Polski (duża scena)

Godzina 19:00

Gwiazdą pierwszego dnia TMAF będzie, kochana przez miliony fanów w każdym wieku, Stanisława Celińska. Podczas koncerty który odbędzie się na dużej scenie Teatru Polskiego usłyszymy utwory z płyty studyjnej wydanej w 2018 roku pt. „MALINOWA”.

KUP BILET

Magdalena Kumorek i Tubis Trio, „Komeda Perspektywa Nova”

10.09.2019, wtorek

Trafostacja Sztuki

Godzina 19:00

Tubis Trio, czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało oraz Przemek Pacan, to radość ,przebojowość, wirtuozeria gry i niepowtarzalny sound. Rzec by zatem można, że „Komeda. Perspektywa Nova.” to muzyczna poślubna podróż, wspólne poszukiwanie nowej wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy. Żeński pierwiastek tego związku w osobie Magdaleny Kumorek wnosi wrażliwość na synergię słowa i melodii w piosence. Wokalny warsztat aktorki, laureatki kilku konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią pracę na muzycznej scenie..

KUP BILET

Włodek Pawlik Trio, „Pawlik Moniuszko Polish Jazz”

11.09.2019

Trafostacja Sztuki

Godzina 19:00

W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album[3] za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio. Jest to pierwsza nagroda Grammy w historii polskiego jazzu. W jego dorobku kompozytorskim, obok utworów jazzowych, znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów fabularnych i dokumentalnych, teatrów telewizji, muzyka do poezji, opera, kantata, utwory na orkiestrę kameralną i symfoniczną, muzyka baletowa, muzyka do spektakli teatralnych, muzyka do słuchowisk radiowych[4]. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym na przestrzeni lat współpracował z muzykami takimi jak m.in.: Zbigniew WegehauptCezary Konrad, Paweł Pańta. Współpracował z wieloma znakomitościami polskiego i amerykańskiego jazzu, takimi jak m.in.: Janusz MuniakRandy Brecker, Scott Hamilton, Billy Hart, Richie ColeMike SternTom Kennedy oraz z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet. Występował także z gwiazdami polskiej muzyki pop, takimi jak m.in.: KayahMargaret.Jego dyskografia obejmuje 30 autorskich albumów wydanych w Polsce i w USA. Płyta „Night In Calisia” uzyskała status podwójnej platyny za sprzedaż ponad 20 tysięcy egzemplarzy w Polsce.

KUP BILET

Raz Dwa Trzy „Raz Dwa Trzy Młynarski”

12.09.2019

Teatr Polski scena na Łasztowni

Godzina 19:00

Zespół Raz, Dwa, Trzy został założony w lutym 1990 roku przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej GórzeAdama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka[1]. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie piosenkami „Talerzyk”, „Wchodzi”, „Rzeka”, „W każdej knajpie” oraz „Rozkaz”. W lutym 1991 roku w studiu Winicjusza Chrósta zostały zarejestrowane kompozycje na debiutanckie wydawnictwo. Płyta pt. Jestem Polakiem ukazała się tego samego roku. W 1992 roku grupa wystąpiła na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Tego samego roku dzięki dofinansowaniu władz Zielonej Góry w tamtejszym studiu Arlekin został nagrany drugi album. Płyta zatytułowana To ja została zrealizowana przez ówczesnego członka zespołu Marka Nowaka (keyboard) i wydana w 1992 roku. W 1994 roku został wydany trzeci album studyjny formacji pt. Cztery. W 1996 roku ukazał się czwarty album grupy zatytułowany Sufit.

W 1998 roku został wydany piąty album zespołu pt. Niecud. 28 lutego 2000 roku ukazała się kompilacja nagrań Raz, Dwa, Trzy zatytułowana Muzyka z talerzyka. 7 grudnia tego samego roku w warszawskim klubie „Wektor X” odbył się koncert z okazji dziesięciolecia działalności zespołu[2]. 29 lipca 2002 roku ukazał się album koncertowy grupy pt. Czy te oczy mogą kłamać. Na wydawnictwie zarejestrowanym podczas koncertu w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce znalazły się interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej. Szósty album zespołu pt. Trudno nie wierzyć w nic został wydany 31 marca 2003 roku. 24 września 2007 roku ukazał się album koncertowy zatytułowany Młynarski. Na wydawnictwie zarejestrowanym 10 czerwca tego samego roku podczas koncertu w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce znalazły się interpretacje piosenek Wojciecha Młynarskiego. 1 marca 2010 roku został wydany siódmy album Raz, Dwa, Trzy pt. Skądokąd. 16 czerwca płyta uzyskała w Polsce status platynowej sprzedając się w nakładzie 30 000 egzemplarzy. Z kolei 29 listopada ukazał się album koncertowy formacji zatytułowany Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia.

KUP BILET

Mariusz Lubomski z zespołem, promocja nowej płyty

13.09.2019

Lulu Club

Godzina 19:00

Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającym z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów WeillaBrechta i Toma Waitsa..

KUP BILET